Відео  

   

Анонси  

   

Наші партнери  

 

   

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Донбаський державний технічний університет, який у 2014 році на вимогу Міністерства освіти і науки змінив юридичну адресу й переїхав з окупованого Алчевська до Лисичанська, нині реорганізовують. Чи ліквідовують?

На це запитання спробувала дати відповідь представницька делегація вишу, яка провела в УКРІФНФОРМі прес-конференцію, намагаючись привернути увагу громадськості до наболілої проблеми, яка безпосередньо стосується згаданого навчального закладу, однак розв’язується без його участі.

Річ у тім, що згідно з рішенням Кабінету Міністрів від 10 травня нинішнього року ДонДТУ має бути реорганізований шляхом приєднання до Східноукраїнського національного університету ім. Даля. розташованого у Сєверодонецьку. Проект розпорядження готувало Міносвіти нібито з благородною метою: задля зміцнення матеріально-технічної бази університету, збільшення кількості студентів та підвищення якості освітніх послуг.

Однак втілити в життя ці наміри планується за рахунок лише однієї сторони, а саме ДонДТУ, передавши його майно та студентів іншому вишу. Принаймні так стверджує завкафедрою  Микола Фесенко. Аргументи у нього досить переконливі. Йдеться про те, що ні уряд, ні профільне міністерство не врахували волі трудового колективу, хоча вона є обов’язкова в таких випадках. Але ні рішення вченої ради, ні згоди трудового колективу не було. «Приєднанців» просто поставили до відома.

І байдуже, що від цього рішення залежать долі переселенців, працівників і студентів переміщеного вишу. бідкаються керівники профспілкової організації університету Олександр Лук’янюк та Сергій Симонов-. За останні три роки  людям уже вдруге пропонують переїхати. І це при тому, що на становлення вишу у Лисичанську з державного бюджету не дали ні копійки. Хоча є закон про підтримку переміщених  закладів освіти, ремонти орендованих навчальних приміщень і гуртожитків переселенці робили самі за рахунок грантів і спонсорських пожертвувань приватних осіб. 

Ніхто не переймався й тим, як влаштувалися сім’ї викладачів-переселенців. І найголовніше: що чекає на них на новому місці? Чи будуть всі працевлаштовані на повну ставку, гарантій ніхто не дає. А за половину чи чверть окладу вижити в найманій квартирі нереально.

Не в кращу ситуацію потрапляють і студенти. Як їм добиратися до Сєверодонецька, скільки часу і грошей витрачати? Дешева електричка, як до Лисичанська, туди не ходить. Та й не всі спеціальності, за якими навчаються в ДонДТУ є в Східноукраїнському університеті. Молоді люди починають роздумувати, чи не повернутися їм до Алчевська? Та частина вишу, що залишилася на окупованій території працює і ніхто її не збирається ліквідовувати.

Чому ініціатори цього сумнівного проекту не думають про державний імідж України, ставлять питання руба представники трудового колективу вишу. Вороги ж бо використовують щонайменший привід, аби заплямувати нашу державу, наголосити  на її неспроможності. А тут ми самі  даємо їм  у руки  такий козир. 

Про необдуманість реструктуризаційного заходу наголошують і у міській раді Лисичанська. Присутній на прес-конференції депутат Віталій Шведов, заявив, що всі народні обранці разом з міським головою, попри різні політичні вподобання, одностайно виступають проти закриття  вишу. Адже тут і так вже закрили два профтехучилища, а нині вішають замок на єдиний у місті виш.

Який, до речі,  є третім за обсягами платником податків у міський бюджет, доповнює земляка громадська діячка Валентина Ходус  Він дає роботу понад тисячі працівникам у прифронтовій зоні, де зупиняються підприємства і знайти, де заробити на хліб насущний, не просто.

Тож усі, кого чекає така сумна перспектива у зв’язку з переміщенням вишу до іншого міста опираються, як можуть: пікетували Кабмін, зверталися з листами до Міносвіти, організовували пішу ходу з Лисичанська до Сєверодонецька, записали відео-звернення, привертають увагу ЗМІ.

Хочуть одного: зупинити згубний процес ліквідації університету, посадити всі сторони за стіл переговорів і врешті почути одне одного. Тоді, можливо, пропозиція об’єднати ДонДТУ  з Лисичанським індустріально-гірничим коледжем, переважна більшість випускників якого продовжують навчання в університеті, не відкидатиметься з порогу.

Знищити ж бо виш з 60літньою історією, де підготували більше 80 тис фахівців, якими на понад 90%   укомплектовані вугільні та металургійні підприємства Луганщини, просто. Складніше буде відновити його в Алчевську після  визволення міста. Та й на якій основі  відновлювати? На тій, що залишилася працювала в ЛНР?

Прес-службв СПУ

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Верховна Рада ввела поняття «креативні індустрії» в законодавство про культуру і визначила їх як вид економічної діяльності, що має потенціал для створення доданої вартості та робочих місць через культурне або колективне вираження.

Рейтинг користувача: 1 / 5

Активна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

22 лютого на засіданні ради ректорів переміщених вищих навчальних закладів зокрема розглядалося питання реорганізації Донбаського державного технічного університету шляхом приєднання як відокремленого структурного підрозділу до Східноукраїнського національного університету імені В.Даля.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

19 червня на 82 році життя відійшов у вічність класик української літератури, шістдесятник, поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч, Герой України  Іван Федорович Драч. 

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

ПРОЕКТ «IRPIN FEST- 2018» - ВІДРОДЖЕННЯ ЛІТЕРАТУРНОЇ СТОЛИЦІ - це всеукраїнська подія, унікальне об’єднання культурно-мистецьких заходів.

   
© nspu.com.ua